LFT P 15 kausi 2023-2024
Julkaistu: 06.09.2023 12.24

LFT P 15 kausi 2023-2024

LFT P 15 (ent. LFT 10) joukkueessamme pelaa pääasiassa vuosina 2010/2009 syntyneitä nuoria. Joukkueemme aloitteli treeni kautensa elokuussa. On ollut hienoa päästä treenaamaan uuteen Halliin Lastikkaan. Treenaamme kerran viikossa Elmolassa ja kaksi kertaa viikossa Lastikassa.

KAUDEN PELEISTÄ Kauden ensimmäinen harkkapeli Vihdin Salisusia vastaan Nummelassa oli viime viikolla. Niukan tappion siivittämänä on hyvä lähteä kehittämään eri osa-alueita liiton pelikautta kohti. Tulevana lauantaina pelaammekin jo seuraavan harkkamatsin Lastikassa Rss Panthersia vastaan. Ottelu alkaa noin klo 13.30. Lauantaina 16.9. lähdemme testaamaan pelikuntomme Espooseen Buffet cupiin.

SALIBANDYLIITON ALAISET PELIT Kaudella 2023-2024 joukkueemme pelaa Salibandyliiton alaista Sisä-Suomen ja Länsirannikon yhdistettyä P15 kilpa sarjaa. Kaudella tulemme siis pelaamaan meille täysin uusia vastustajia vastaan sekä vieraisille myös länsirannikon halleihin. Sarjapelit käynnistyvät meidän joukkueella Hämeenlinnassa 30.9. Pelejä syyskaudelle tiedossa seuraavasti: 30.9. Hämeenlinna, 22.10. Tampere, 29.10. Turku, 11.11. Pori, 2.12. KOTITURNAUS Lastikassa ja 9.12. Riihimäki.

Tästä linkistä pääsee liiton tulospalveluun. Sieltä näkee kauden pelit, sarjataulukon ja tilastot. Youtube kanavamme nimi on vaihtunut muotoon LFT P15 virallinen. Sinne tullaan ainakin suurinosa otteluistamme kuvaamaan. Ottakaahan kanava tilaukseen! Joukkueellamme on fb sivusto, jota pyrimme päivittämään.

Joukkueemme on saanut tälle kaudelle vanhojen tukijoiden rinnalle myös uusia tukijoita, ISO KIITOS HEILLE!

yhteistyökumppanimme: Koneurakointi Jameko oy, Lopen Kulta ky, Lääkarivastaanotto H.Eloranta, Toikka Kiinteistöt, Konetyö M.Halonen, Mökki- ja rakennuspalvelu Laatukolmio oy ja Bar Parooni.

Tästä se pikku hiljaa kausi starttailee täyteen vauhtiin! Tervetuloa kannustamaan kauden kotipeleihin ja tukemaan toimintaamme kahvion herkkuja nauttien.

Joukkueenjohtajana toimii Riikka Jalkanen 0407318839 tai lft.riikka.jalkanen@gmail.com

Valmennuksesta vastaavat Tero Jalkanen, Matti Ketonen ja Mikko Ketonen

Lopen Floorball Team ry

Paloheimonkatu 3 D 4
11130 Riihimäki

E-mail: lopenfloorballteamry@gmail.com
Puhelin: 040-7340368